Baglanti   Subelerimiz  
Sayı: 30
  Ana Sayfa    Köşe Yazıları     Yazarlar     Arşiv  

EDİTÖR
DÜNYA
İŞÇİ SINIFI
KÜRDİSTAN
KÜLTÜR-SANAT
BİYOGRAFİ
RÖPORTAJ
GÜN YAYINCILIK
POLİTİKA
ÖSP


Bilgilendirme


Links


Belge
ORALI OLMAZ KİMSE/gün yayıncılık
Şiir, halkın yüzlerce yıl çekmiş olduğu acıların, özlemlerin, aşkın, sevginin, yaşamın bağrından çıktı. Halkın tarihi, kültürel varlığı, düşüncesi, idealleri ve dünya görüşüyle şekillendi. Onun anlamı haksızlığa karşı olan duruşundaydı.
GÜN YAYINCILIK OLARAK ÇİZERLERİMİZDEN ÖZÜR DİLERİZ
Yayınevimizden çıkmış olan "Lîstikên Zarokan Yên Kurd Lîstikên Heş û Werzişê" kitabındaki çizimleri yapan arkadaşlarımız Doğan Almasulu, Hilal Özenç ve Yasin Yetişgen arkadaşlarımızdan Gün Yayıncılık adına özür diliyoruz.
Çözümü yakınlaştırmak için / Hasan Özkan
SINIF HAREKETİ İÇİN KİMİ SAPTAMALAR
Yazar bu çalışmasında, sendikaları tarihsel, niteliliksel, girdiği krizi; işçi sınıfına yönelik yapılan sıldırıların başında gelen özelleştirmeyi; YDD’yi ve ona karşı küresel mücadeleyi...
KADIN OLMAK ZOR
Yazar bu çalışmasında, geleneksel toplum yapısı içerisinde kadının yerini, çalışma yaşamı içerisinde kadının durumunu ve kadının bunlara karşı mücadelesini konu edinmiştir.
AYDINLANMA VE ÖRGÜT / S. Çiftyürek
21.yy'da aydınlanma, değişim ve devrimin imkan ve olanakları... Yanıtı zor bir soru. Hele K. Kürdistan özgülünde bu yanıt daha da zor ve karmaşık. Beynin, iradenin, yaratıcı devrimci öznenin sınırları olduğunu bilerek yamacı tırmanacağız.
Lîstikên Zarokan Yên Kurd - Gün Yayıncılık- Habib Çınar
Nivîskar H. ÇINAR bi berhevkirina Lîstikên Zarokan û yên Heş û Werzişê ve, di derbarê ronîkirina Çandeya Kurd de, em bawer dikin ku valahiyek mezin dagirtiye.
AVRASYA EGEMENLİK STRATEJİSİ, ORTADOĞU ve KÜRTLER (Kürt Solu - 10)
ABD'nin Avrasya egemenlik stratejisi, Ortadoğu ve Kürtleri konu alan Kürt Solu-10 okuyucunun elinde. Konuyu farklı açılardan ele alan yazarların katkılarıyla, zengin bir dosyayı okuyucuya sunuyoruz.
DEVLET (Kürt Solu - 11)
Uzun bir aradan sonra Kürt Solu-Newroz Kitap Dizisi 11 siz okurların elinde. Ana dosya konusu olan devlet olgusunu farklı açılardan ele alan zengin yazıların yanı sıra dosya dışı bir yazı da yer alıyor.
Öyle bir hal ki; güler misin ağlar mısın!? / Hasan Şahingöz
Sosyalist Mezopotamya© 2006