Baglanti   Subelerimiz  
Sayı: 30
  Ana Sayfa    Köşe Yazıları     Yazarlar     Arşiv  

EDİTÖR
DÜNYA
İŞÇİ SINIFI
KÜRDİSTAN
KÜLTÜR-SANAT
BİYOGRAFİ
RÖPORTAJ
GÜN YAYINCILIK
POLİTİKA
ÖSP


Bilgilendirme


Links

2012 YILI ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ VE SOSYALİZM YOLUNDA KAZANIMLAR YILI OLSUN!
ÖSP

ÖSP Genel Başkanı SİNAN ÇİFTYÜREK: 2012 yılının halkımız, halklarımız ve küresel işçi emekçiler için özgürlük, demokrasi ve sosyalizm yolunda yeni kazanımlarla dolu yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı kutluyorum.

2012 YILI ÖZGÜRLÜK, DEMOKRASİ VE SOSYALİZM YOLUNDA KAZANIMLAR YILI OLSUN!

2011 yılı, halkımız, halklarımız, dünya işçi emekçileri için sorun ve çatışmalarla dolu geçti. Şovenizmin saldırıları, kapitalizmin ağırlaşan sömürüsü altında halklarımız nefes almakta zorlandı.

İşçi emekçi halkımızın ve ulusal demokratik siyasete dönük şoven rejimin baskıları daha bir yoğunlaştı. Siyaset kadroları, gazeteci, bilim insanları, yazar ve aydınlara yönelik operasyon ve tutuklamalar aralıksız devam etti, ediyor. Cezaevlerine doldurulan siyaset kadrolarının kendi ana dilinden savunma yapmak gibi insani bir talep bile halen “yasak” denilerek reddediliyor. Artan askeri operasyonlar yeni bir katliamı halkımıza yaşattı. Uludere’de F-16 uçaklarının bombardımanı, bir lokma ekmek uğruna yollara düşen 35 gencecik insanımızın parçalanmış bedeninin acısını halkımıza yaşattı.

Küresel burjuvazi derinleşen ekonomik krizin faturasını yoğunlaştırılmış siyasal baskılar eşliğinde yine işçilerin, emekçilerin sırtına yüklemeye çalıştı, kazanılmış haklarını gasp etmeyi sürdürdü.

2011 yılı, ülkemiz, bölge ve küremizde umutların yeşerdiği, küresel kapitalizme karşı isyan ve başkaldırıların yeniden filizlendiği yıl da oldu. Halkımız ağır baskılara rağmen ulusal özgürlüğü uğruna mücadele de kararlılığını sürdürdü. Arap halkları despot rejimlerine karşı özgürlük, demokrasi ve ekmek kavgasında yeniden tarih yazdı. Avrupa işçi emekçileri, “kapitalizm krizinin yükünü biz taşımayacağız” diyerek meydanlara indiler, büyük direnişler gerçekleştirdiler. ABD’de devrimci hareketin Wall Street çıkışı, halklara, işçilere, gençlere umut verdi, sermayenin demokrasi oyunun bozma yolunda önemli bir adım attı.

Tüm bunlarla 2012 yılına ülke ve küremizde özgürlük, demokrasi ve sosyalizm mücadelesine daha bir umutla giriyoruz. 2012 yılı halkımızın ulusal özgürlüğü yolunda kazanımlarla dolu bir yıl olması için; ulusal demokratik birlik yolunda kalıcı adımların atılabilmesi için; küresel kapitalizme karşı gelişen devrimci muhalefetin başarısı için SAFLARI SIKLAŞTIRALIM, ÖRGÜTLÜ MÜCADELEYİ YÜKSELTELİM!

2012 yılının halkımız, halklarımız ve küresel işçi emekçiler için özgürlük, demokrasi ve sosyalizm yolunda yeni kazanımlarla dolu yıl olması dileğiyle, yeni yılınızı kutluyorum.

31 12 2011

SİNAN ÇİFTYÜREK

ÖZGÜRLÜK VE SOSYALİZM PARTİSİ

GENEL BAŞKANI


Print
Sosyalist Mezopotamya© 2006